Õiged pakendid panevad i-le punkti

mai 21, 2018

Ilusad ja funktsionaalsed pakendid panevad mitmel viisil i-le punkti. Õiged pakendid võivad olla nii laiema sõnumi kandjaks, toote presenteerijaks kui ka kavalaks lahenduseks olulisele probleemile. Vaatame kolme põneva pakendiprojekti näitel lähemalt sisse pakendidisaini mitmekesisesse maailma.

Orelipoisi kolmas album “Sünnipäev” sisaldab heliloomingut viimasest kümnendist ning pakendi disaini loomisel kasutati Jaan Pehki sõbrafotode seeriat põhikooli päevilt. Poelettidele jõudva albumi pakendid vormitakse Joones kokku algusest lõpuni ja pakendi tootmine hõlmab järgmisi etappe: pakendi trükk, montaaž, heliplaatide lisamine ning viimase etapina toimub pakendi kiletamine. Nii jõuavad Orelipoisi heliplaadi pakendid poelettidele ja hiljem melomaanide riiulitele ühes tükis ja kahjustamata.

Vinüülplaadi kujunduse autor Marti Laurimaa reklaamiagentuurist Vatson tõi välja, et just võimekus teostada kogu mitmekülgset pakenditootmist algusest lõpuni oli kaalukeeleks, kui otsustati ümbrise teostajaks valida Vatsoni pikaajaline trükipartner Joon.

pakendid_pakenditetootmine_pakenditevalmistamine_pakend_1_orelipoiss

LLAMA on bränd, mille tegevusvaldkonnaks on jalatsitele mõeldud toodete ja aksessuaaride arendamine, loomine ning pakkumine lõpptarbijale. LLAMA projekti alustati jalatsipaelte müügist ning tootevalik täieneb. LLAMA kontseptsioon on alguse saanud Eestist, kuid riigipiire ei tunne ning peagi võtab suuna ka välisturgudele. Pakendite tootmine sellele brändile on tehnoloogiliselt väga põnev, kuna töö käigus teostatakse kolme erineva materjali trükk ning lamineerimine ning hiljem liimimine ja stantsimine. Lõpptulemuseks on 1 mm paksused rätsepatööna valminud kartongist pakendid, millega saab tooteid nii riputada kui esitleda.

LLAMA esindaja Märt Ostra sõnas, et nad on rahul, et pakendite tootmine toimub siinsamas nö kodutänaval. Nii ei pea nad tellima vajalikke materjale välismaistelt hankijatelt. „See teeb kogu protsessi meie jaoks kiireks ja mugavaks,“ lisas Märt.

pakendid_pakenditetootmine_pakenditevalmistamine_pakend_2_llama

Behäppi puslede puhul on pakendid lahenduseks olulisele probleemile. Nimelt kippusid poes müügis olevatel toodetel pusletükid paigast nihkuma, mistõttu võis juhtuda, et ostu teinud klient sai pakendid, milles olid tükid lahtiselt. Esimese lahendusena tundus mõistlik Behäppi puslepakendite kiletamine, kuid mõtet edasi arendades jõuti lahenduseni, kus JOON toodab erinevas suuruses ja paksuses vutlarid, pakendab tooted sinna sisse ning viimase etapina ka kiletab materjali ära.

pakendid_pakenditetootmine_pakenditevalmistamine_pakend_3_behappi

Joone müügijuht Siim Rostin lisas, et õiged pakendid on väga olulised, kuna läbimõeldud pakend võimaldab lisada tootele lisaväärtust ning paista konkurentide hulgas silma: „Stiilne, väärikas ja funktsionaalne pakend paneb piltlikult öeldes i-le punkti.”

Räägi meile oma pakendi-ideedest, küsi lisainfot või pakkumist, kirjutades SIIA.

Pakendite lisainfot uuri SIIN.